Slāpekļa izmantošana riepu uzpildei

Vai Jūs zināt, ka slāpekļa pielietošana gaisa vietā automašīnu  riepās samazina degvielas patēriņu un riepas pārduršanas gadījumā, samazina riepas spiediena krišanu!

Izskatīsim sīkāk uz tā, kādas priekšrocības sniedz slāpeklis, uzpildītājs riepās. Slāpeklis – tas ir drošības sinonīms riepām un personām, kas to pielieto.

Gaisa pamata sastāvdaļas ir 78% slāpeklis un 21% skābeklis. Slāpekļa N2 molekulām  - ir lielākais izmērs, nekā skābekļa O2 molekulas. Kopumā, gaiss riepas iekšienē sastāv no skābekļa, slāpekļa un tvaika, bet spiediena noplūdi veido O2 un tvaiks, jo šīs molekulas daudz ātrāk kustās caur riepu sienām. Vēl viens no saspiesta gaisa pielietošanas negatīviem momentiem ir skābekļa un ūdens tvaika oksidēšanas īpašības.

Ejot caur kameru, skābeklis oksidē kordu, malas gredzeni , disku. Tas ietekmē uz riepas izturību, un tādejādi uz vadīšanas drošību.

Riepās, kas ir uzpildītas ar saspiestu gaisu, noplūde sastādīs 0.08atm./mēnesī . Skābeklis iet caur riepu sienām uz 30-40% ātrāk, nekā slāpeklis  un noplūde turpināsies, kamēr gāzu daļējais spiediens neizlīdzināsies. Tādejādi, ja gaiss riepās nepārsniegs 5% vieglām automašīnām, un 2.5% kravas automašīnām, tad daļējais gāzu spiediens riepas iekšienē un no ārpuses sabalansēsies un noplūde nenotiks. Tādu efektu var sasniegt uzpildot riepas ar slāpekli.

Tādejādi, riepu uzpildīšanai slāpekļa pielietošanas priekšrocības ir sekojošas:

Pirmkārt, riepas novecošanas un diska korozijas novēršana, jo nav kontakta ar mitrumu, eļļām, putekļiem – kuru daļiņas samazina riepas ilgmūžību.

Otrkārt, riepas eksplozijas varbūtības samazināšana. Riepas uzsildīšanas neesamība lielos ātrumos un bremžu sistēmas „paķīlēšanas” gadījumā, jo nav skābekļa, kas ir izplēšanas elements (īpaši svarīgi kravas automašīnām).

Treškārt, spiediena stabilitātes paaugstināšana riepās. Ir zināms, ka spiedienu riepās nepieciešams pārbaudīt reizi divās nedēļās. Slāpekļa pielietošana palielina šo periodiskumu trīs reizēs.

Ceturtkārt, saķeres ar ceļu uzlabošana. Salīdzinot ar gaisu (kas parasti tiek stipri ietekmēts ar temperatūras un spiediena izmainām) slāpeklim tīrā veidā piemīt paaugstināšanas slāpēšanas īpašības, t.i. ritenis strādā kā papildus amortizators.

Pie tam, ļoti svarīgi ir izskatīt uz tām priekšrocībām, ko Jums sniegs riepu uzpilde ar slāpekli salīdzinājumā ar gaisa uzpildi.

 • Kustības vijīgums un maigums, braucot  par nelīdzenu ceļa segumu.
 • Riteņu amortizācijas uzlabošana un sprieguma samazināšana uz automašīnas pakāri.
 • Automašīnas vadīšanas uzlabošana.
 • Stabilitātes uzlabošana veicot pagriezienus, pārvietošanos pa joslām un nobrauktuvēm.
 • Saķeres ar ceļa segumu uzlabošana un bremžu ceļa saīsināšana
 • Riteņu izslīdes samazināšana steidzīga starta gadījumā
 • Trokšņa un vibrācijas samazināšana kontaktējoties riepai ar ceļa segumu
 • Spiediena svārstību nozīmīga samazināšana neatkarībā no automašīnas kustības ātruma, slodzes un apkārtējas vides temperatūras.
 • Riteņu darbspējas paaugstināšana paaugstinātas slodzes un temperatūras apstākļos.
 • Riepu nodilšanas un to vienmērīguma nodrošināšana
 • Diska bojāšanas varbūtības samazināšana iebraucot bedrē, uz apmales utt.
 • Riepas metāla korda un diska materiāla oksidēšanas procesu izslēgšana.

Viss augstāk norādītais ne tikai uzlabo riepu darbību, bet arī nodrošina Jūsu drošumu jebkuros ceļa apstākļos.

Kā notiek uzpildes procedūra:

Viss uzpildīšanas process tiek īstenots ar reduktora un slāpekļa ar tīrību 99.996% palīdzību, kas atrodas gāzes balonā zem spiediena.

Kopsavilkumā, katram automašīnas īpašniekam stingri jāzina, ka riepu uzpildei ar slāpekli  ir daudz priekšrocību, kas ne tikai veicina riepas darbspējas pagarināšanu, bet arī, un galvenais drošību un komfortu jebkuros ceļa apstākļos.

Pamata priekšrocības:

Tiek samazināta riepu uzpildīšanas un spiediena kontroles nepieciešamība: tiek palielināta riepu ilgmūžība; atvieglojas to remonts, jo riepas iekšēja virsma un karkass nekontaktē ar skābekli, kas izslēdz korozijas iespējamību; tiek samazināta loku un ventiļu korozija; tiek izslēgta riepas degšana vai tās saplēsums paša izdeguma iemesla dēļ.

Vēlaties uzzināt vairāk? Sazinieties ar mums!

 

 

     SUPER PIEDĀVĀJUMS
    Pienācis laiks maksāt
    nomas maksu par
    baloniem ?

   

  

   PILNA INFORMĀCIJA

   PAR GOST BALONU
   APMAIŅU

 

  

 

 Globalais web
 www.elmemesser.eu