Sausais ledus, tīrīšana ar sauso ledus/ sauso sniegu

Tīrīšana ar sausā ledus pielietošanu (blasting)

Sausais ledus pēc būtības, esot blīvākais sausais sniegs. Parasti, to izgatavo uz pielietošanas vietas no šķidrās ogļskābes.

Ar kriogēno blastingu, sausais ledus tiek padots uz virsmas ar ātrumu, kas ir tuva skaņas ātrumam, un veido mini sprādzienus uz virsmas, atsitot ar to netīrumus. Atšķirībā no abrazīvajiem materiāliem sausais ledus nebojā virsmu un neatstāj otrējus atkritumus, jo sublimējas istabas temperatūras apstākļos.

Sausā ledus granulām ir nozīmīgi zemāka temperatūra, nekā tīrāmā virsma. Augšējā slāņa temperatūras strauja pazemināšana veido „termiskā šoka” efektu, ar kuru atdzesētie līdz trauslam stāvoklim netīrumi viegli noslāņojas no virsmas. Jo lielāks ir temperatūras gradients, jo mazāka adhēzija starp virsmas materiālu un netīrumiem, jo to lineārās paplašināšanas koeficenti atšķīrās. Pie tam objekta pamata masas atdzesēšana nenotiek, un konstrukciju mehāniskās īpašības nepasliktinās, kas ir apstiprināts ar eksperimentiem.

Saduroties ar objekta virsmu sausā ledus granulām tiek pievests milzīgs siltuma daudzums. Siltumapmaiņas rezultātā CO2 cietas daļiņas momentāni uzsildās un pārej gāzveida stāvoklī, tiekoties paplašināties apjoma simts reizēs. Izveidojušā gāze, daļēji iekļūšot netīrumu un tīrāmās virsmas starpā, veido tā saucamo „gāzes vadzi”, kas atlauž zem spiediena netīrumu daļiņas no virsmas.   
 

Netīrumu pilnīgai novākšanai nepieciešama permanenta mehāniskā iedarbība uz tīrāmo virsmu. Šīs process tiek nodrošināts pateicoties sausā ledus granulu kinētiskai enerģijai, kas izlido no pistoles ar ātrumu, kas ir tuva skaņas ātrumam.      

Kriogēnā blastinga pielietošanas jomas:

Celtniecība. Fasāžu, pieminekļu, sienu, griestu, grīdu tīrīšana
Lējumu ražošana. Liešanas formu operatīva tīrīšana no ražošanas nogulsnēšanām un netīrumiem.

Metāla konstrukciju ražošana. Metināšanas vīles tīrīšana. Virsmas sagatavošana krāsošanai.

Gumijas tehnisko izstrādājumu izgatavošana.Tehnoloģiskā aprīkojuma (preses formu) un automašīnas riepu izgatavošanas iekārtu, ka arī citu gumijas tehnisko izstrādājumu tīrīšana.  

Polimēru un plastmasas pārstrāde. Uzputota poliuretāna produkcijas ražošanas iekārtu attīrīšana. Preses formu attīrīšanas, kas ir paredzētas PET pudeļu ražošanai. Aprīkojuma un iekārtu attīrīšana (liešanas formas, preses formas, preses, stampu, gliemežu) un citu plastmasas izstrādājumu ražošanai.

Dzelzceļa transports. Riteņu pāru un ratiņu attīrīšana. Lokomotīvju mašīnas mezglu un iekārtu attīrīšana.

Enerģētika. Profilaktiskā un kapitālā iekārtu tīrīšana bez izjaukšanas un atslēgšanas no elektrības: elektriskie dzinēji, ģeneratori, transformatori, sadales skapji, izolatori, siltumapmaiņas, turbīnas, un citi agregāti.

Poligrāfijas nozare.Poligrāfijas mašīnu savāktā veidā, atsevišķu detaļu, mezglu un mehānismu  attīrīšana.

Citas nozares. Ventilācijas sistēmu attīrīšana. Fasāžu restaurācija. Koka virsmu attīrīšana.

Netīrumu pārskats, ko var notīrīt ar kriogēnā blastinga tehnoloģiju:    

 • Netīrumi, eļļa, tauku nogulsni, benzīns, darva, gudrons
 • Azbests;
 • Toksiskie atlikumi, kvēpi, piededzi;
 • Līme, piesūcināšanas sastāvi, uzsmidzināšanas;
 • Radioaktīvie netīrumi;
 • Smagie metāli;
 • Metināšanas sārņi;
 • Smērviela liešanas formām;
 • tinte;
 • lakas, krāsas;
 • aļģes, gļotas, jūras gliemenes.

     SUPER PIEDĀVĀJUMS
    Pienācis laiks maksāt
    nomas maksu par
    baloniem ?

   

  

   PILNA INFORMĀCIJA

   PAR GOST BALONU
   APMAIŅU

 

  

 

 Globalais web
 www.elmemesser.eu