Metalurģija

Kausēšanas procesi konverterā

Parasti tēraudu ražo domnas krāsnīs ar konverteru (55% - 60% pasaules tirgus daļa). LD (Linc – Donawitz) un BOF (Basic Oxygen Furnace) metodes tika pielietotas ka pamatmetodes daudzu metošu attīstībai, tādu kā OBM, TBM, KS un LBE-konverteri. Šie konverteri pārsvarā atšķīrās ar gāzes padeves veidiem. Tiem jābūt aprīkotiem ar  paceļamiem tērauda kubliem ar tilpumu no 40 un līdz 400 tonnām.   

Pamata mērķis kausēšanas laikā esot oglekļa augstā satura pazemināšana (~4 % C), kas veidojas krāsnī, ka arī pievienojamu piedevu satura samazināšanu, tādu ka fosfora mangānu un silīciju līdz nepieciešamiem parametriem, un nevēlamu elementu satura samazināšana.   

Konverters strādā sekojoši: krāsnī sākumā tiek iemesti metāllūžņi. Nepieciešamās piedevas tiek dozētas automātiski sākumā un procesa gaitā ar speciāliem bunkuriem, kas atrodas augstākā līmenī nekā konverters. Pēc tam šķēps tiek pārvietots konverterā un sārņi tiek nopūsti uz grīdas ar inertas gāzes palīdzību (argons vai slāpeklis). Skābeklis, ko izpūš šķēps, oksidē dzelzs līdz dzelzs oksīda un ogleklis līdz tvana gāzei.   Tomēr, dzelzs oksīds nekavējoties izmanto skābekli ar piedevām. Reakcijas centrs vai loka punkts paaugstina temperatūru un palielina cirkulēšanu vannā, kas nepārtraukti nodod vēl neattīrītas kausēšanas daļas pie loka plankuma, tādejādi paātrināti aizvācot piemaisījumus dzelzs.

nopūšanas perioda beigās konverters pārliekās, lai izliet tēraudu caur atveri lējuma rūpnīcas kausā. Pēc tam konverters pārliekās pretējā virzienā tādā veidā, lai sārņi varētu notecēt pa konvertera malu. 

     SUPER PIEDĀVĀJUMS
    Pienācis laiks maksāt
    nomas maksu par
    baloniem ?

   

  

   PILNA INFORMĀCIJA

   PAR GOST BALONU
   APMAIŅU

 

  

 

 Globalais web
 www.elmemesser.eu