Autogēnā griešana

Ērta autogēnā metināšana ar acetilēna / skābekļa liesmu, tiek pielietota automašīnu rūpniecībā, pirmkārt, veicot montāžas un tehniskās apkalpošanas darbus. Autogēnās metināšanas priekšrocības - regulējamā liesma, kas var pielāgoties nepieciešamiem apstākļiem. Sekojošās priekšrocības: labas metināšanas īpašības, nenozīmīgas prasības saduras sagatavošanai, lokalitāte un procesa neatkarīgums. Ar autogēno metināšanu var tikt sametināti melnie un krāsainie metāli.

Gāzes metināšana / Skābekļa-acetilēna metināšana

Roku skābekļa - acetilēna metināšana esot viena no visvecākām metināšanas metodiem. Process pielieto metala uzsildīšanu ar skābekļa - acetilēna liesmu, ar sēkojošo savienošanu ar kontakta laukuma izkausēšanu. Piedevu metāla pievienošana (metināšanas stieple) ir nepieciešama metināšanas vīles formēšanas pievienošanu. Kā deggāze tiek pielietots tikai acetilēns.  Šī metode šodien vēl ir populārs montāžas darbos un apkalpošanā.

Skābekļa - acetilēna metināšanas priekšrocība - tas, ka procesā tiek izmantota iespēja regulēt liesmu un tas, ka šī liesma var tikt regulēta, lai apmierinātu īpašas metināšanas prasības. Papildus priekšrocība - labs saduru savienojums, to minimāla sagatavošana, ka arī iespēja pielietot metināšanu kur vien velis. Šīs process var tikt pielietots tērauda un krāsainu metālu metināšanai.

 

 

Gāzliesmas lodēšana ar cietu lodējumu

Lodēšana ar cietu lodējumu arī, izmanto degošas gāzes un skābekļa enerģiju. Tomēr, daļu virsmas, pie kurām tiek pievienotas, nav izkausētas, bet uzsildītas tikai līdz temperatūras, kas ir augstāka par lodanas materila kausēšanas temperatūru. Lodēšanas materiāls, kas parasti ir stieples veidā, tiek pievienots sasilšanas zonā tolaik, kad savienošanas vieta un uzsildīta līdz lodēšanas materials uzsildīts līdz kausēšanas temperatūras. Starp savienojamām daļās nepieciešams nodrošināt minimālu atstarpi, lai nodrošinātu lodēšanas materiāla nokļūšanu atstarpē, kapilāra efektam ietekmējot. Kušņu lietošana uzlabo komponentu pielīpšanu ar lodalvu. Tas arī veicina stipru un drošu savienojumu.   

Lodēšana un lodēšana ar cietu lodējumu esot vieni no visvecākiem, un tolaik arī mūsdienīgākiem pievienošanas procesiem. Tehnoloģiskais progress un tā prasības, ka arī tieksme samazināt ražošanas pašizmaksas pieveda pie vispārpieējamo ogļūdeņražu (propāns) un ūdeņraža pielietošanas gevielas gēzes veidā.

Pievienojot kusni pie gāzliesmas plūsmas (lodēšana ar cietu lodējumu zem kušņa), process var arī tikt automatizēts vai lineārās vai rotācijas mašīnās cietam lodējumam. 

Gāzes griešana

Gāzes griešanas procesos, pamata materiāls tiek uzkarsēts ar liesmu līdz virsmas uzliesmošanas temperatūras. Tiklīdz materiāls sasniedzis uzliesmošanas temperatūru, tās tiek sadedzināts ar skābekļa strūklu. No tā arī nosaukums "gāzes griešana". Tāpēc, ka šīs eksotermiskais process ir nepārtraucamais, nav nepieciešama papildus enerģija visa plāksnes biezuma uzsildīšanai. Uzsildīšanas liesma esot gredzens apkārt griešanas kanālam, un tāpēc lai izmainītu griešanas virzienu, nav nepieciešamības pagriezt griezējdegļa sprauslu. Gāzes griešana ir iespējama tikai tajos gadījumos, kad materiāla degšanas temperatūra ir zemaka nekā kausēšanas temperatūra. Tāpēc lieta ir savādāka ar augsti leģētiem tēraudiem un krāsainiem metaliem, kuru apstrādei pielieto plāzmas vai lāzera griešanu.  

Plazmas griešana

Plazmas griešana esot piemērotākais griešanas veids augsti leģētiem tēraudiem un krāsainiem metaliem ar lielu biezumu. Plazmas griešanas  procesā, loks tiek izveidots ar lielu deggāzes augstu spiedienu. Ļoti augsta loka temperatūra spied materiālam izkausēt vai uzsildīties līdz uzliesmošanas temperatūras.  Tad materiāls tiek sadedzināts vai izvests no griešanas zonas ar deggāzi. Mazākiem biezumiem plazmas griešana  esot mazāk vēlamais instruments salīdzinājumā ar lāzera griešanu no griešanas kvalitātes viedokļa, bet tā ir ekonomiskāka plānas loksnes griešanai.

Ēvelēšana ar liesmu

Ēvelēšana ar liesmu izmanto gāzliesmas griešanas principu. Atšķirībā no šī procesa, tiek pielietots izliekts sprauslas uzgalis.  . В отличие от того процесса, используется гнутый наконечник сопла. Sārņi tiek novākti no zonas ar skābekļa strūklu un atstrādātām gāzēm no uzsildīšanas liesmas. Šīs process ir īpaši piemērots defektīvas metināšanas novākšanai.

Attīrīšana ar liesmu

Attīrīšana ar liesmu tiek pielietota betona un tērauda virsas attīrīšanai un iepriekšējai apstrādei. Bloka deglis sastāv no tuvu esošiem degļiem, veidojot liesmas līniju. Šo degli pārvieto tieši pa virsmas platumu, ko nepieciešams attīrīt. Attīrot betonu (Direktīva 0302 DVS), virsmas momentāna uzsildīšana pieved pie plān slāņa noslāņošanas. Jebkura krāsa, sūnas vai citi netīrumi, kas varētu eksistēt, arī tiek notīrītas šajā procesa gaitā. Rezultāts – tīra virsma, ko var krāsot vai uzlikt citu pārklājumus.

Kad attīra tēraudu, gan metāliskie, gan nemetāliskie komponenti sadeg, samazinot, atdalot un mehāniski novācot netīrumu ar liesmas spiedienu. Tehnoloģija plaši tiek pielietota, piemēram kuģu būvēšanā un tiltu būvniecībā. Tomēr šo darba veidu jāīsteno tikai kompetents un apmācīts personāls.

 

 

Griešana ar reaktīvu liesmu

Griešana ar reaktīvu liesmu notiek ar skābekļa šķēpa pielietošanu. Tās sastāv no caurules, kas ir uzpildīta ar tērauda rīkstītēm (jaudas palielināšanai). Viens tāda šķēpa gals tiek uzsildīts līdz uzliesmošanas temperatūrai, tolaik ka cits gals tiek piesātināts ar skābekli. Ka rezultātā šķēps sāk patstāvīgi degt. Tagad instruments var tikt pielietots caurumu veidošanai betonā vai tēraudā. Šīs process arī tiek rekomendēts biezāka lokšņu metāla griešanai.

     SUPER PIEDĀVĀJUMS
    Pienācis laiks maksāt
    nomas maksu par
    baloniem ?

   

  

   PILNA INFORMĀCIJA

   PAR GOST BALONU
   APMAIŅU

 

  

 

 Globalais web
 www.elmemesser.eu

 

Lejupielādēt

Jūsu kontaktpersona:

Olegs Suvorovs
Tehnoloģiskā pārdošanas atbalsta specialists
Olegs.Suvorovs@elmemesser.lv

Tālr.: +371 67 355 445
Mob.: +371 20 114 074
Fakss: +371 67 355 446